Polska wieś

Polska wieś Polska wieś przez lata uważana była za symbol zacofania, ludzie bardzo chętnie migrowali do miast, poszukując w nich lepszego jutra. Z czasem okazało się jednak, że mieszkańcom większych i mniejszych miast zaczęło brakować kontaktu z naturą, spokoju, ciszy i zieleni. Wprawdzie życie w ośrodkach miejskich niesie ze sobą wiele przywilejów, niemniej jednak ma także niezliczone wady. Stąd coraz więcej osób w czasie wakacji stroni nie tylko do miast, ale również od wielkich, wakacyjnych kurortów, przepełnionych turystami. Jak się okazuje zwykła, polska wieś ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami stanowi najlepszą alternatywę dla wszystkich innych form wakacyjnej rozrywki. Spędzanie czasu wśród łąk i pastwisk może okazać się bardzo interesujące, zwłaszcza jeśli w naszym życiu nie mieliśmy zbyt wielu okazji do podróżowania w takie rejony. Poranne spacery polnymi dróżkami, mleko prosto od krowy i urocze wieczory przepełnione ciszą i spokojem mogą stać się naszą codziennością. W otoczeniu uginających się pod ciężarem owoców drzew, ganiających po ogródku kur czy pasących się na rozległych łąkach krów można zupełnie zapomnieć o istnieniu cywilizacji. Wiele gospodarstw agroturystycznych udostępnia turystom rowery, dzięki którym mogą lepiej poznać najbliższą okolicę. W mazurskich czy pomorskich wsiach wielokrotnie znaczne atrakcje stanowią również wszechobecne jeziora, nad którymi nie ma tak wielkich tłumów jak w najbardziej znanych kurortach. Być może zatem raz na jakiś czas warto zrezygnować z utartych szlaków i wybrać się w podróż po polskich wsiach.

Poznań

Poznań Poznań jest stolicą Wielkopolski, jest to bardzo atrakcyjne miasto ze względu na swoją historię, tutaj dawne budowle stykają się nowoczesną techniką. W Poznaniu każdy znajdzie miejsce dla siebie, nie brakuje tutaj wielu ciekawych zabytków kultury, już sam rynek zachwyca swoim położeniem oraz ogromnym ratuszem, to tutaj o godzinie dwunastej stykają się koziołki które uchodzą za symbol miasta. Rynek całkowicie oddzielony jest od przejazdu, miejsce to jest tak zabytkowe ze wszystkie jego dobra trzeba chronić przed zniszczeniem. Na rynku znajdują się liczne skwery oraz zabytkowe kamienice które znakomicie pamiętają czasy królów i książąt polskich. Naturalnie Poznań to nie tylko wspaniałe budowle ale też ogromne parki i ośrodki rekreacyjne. Pomimo, ze miasto jest bardzo zmodernizowane są na jego terenie miejsca przeznaczone do wypoczynku, jednym z nich jest nie wątpliwie Malta. Jest to jezioro na którym znajdują się tory regatowe, na zainteresowanie zasługują też jego brzegi, są tak przygotowane, że spokojnie można uprawiać tutaj biegi czy jazdę rowerem. Terenem o podobnym przeznaczeniu rekreacyjnym jest też cytadela. Tutaj znajdą coś dla siebie miłośnicy spacerów oraz natury. Można tutaj też uprawiać sporty rowerowe i rolkowe, ponieważ teren ma specjalnie do tego przygotowane tory. Jeśli jesteśmy miłośnikami historii nie zawiedziemy się przybywając do Poznania, znajduje się tutaj wiele synagog muzeów, czy nawet zamków które zachowały się po dziś dzień w znakomitym stanie. Poznań, co warte jest podkreślenia to miasto młodych ludzi, znajduje się tutaj bardzo wiele dobrych uczelni, więc co roku na miejsce nauki wybiera go miliony studentów. Przewaga młodych ludzi w tym mieście nie jest bez znaczenia, powoduje że Poznań jest kolebka rozrywki. Na rynku i jego okolicach odbywają się festyny, imprezy, życie studenckie kwitnie tutaj od rana do nocy. Poza częścią rozrywkową należy wspomnieć, ze miasto jest wspaniałą okazją dla młodych ludzi, wciąż się rozwija co za tym idzie powstają tutaj liczne miejsca pracy. W Poznaniu panuje ogromna różnorodność kulturowa, można też miło spędzić czas w kompleksach wypoczynkowych, czyli licznych basenach, kręgielniach czy centrach handlowych. Poznań jako jedno z niewielu miast może pochwalić się tak wielką liczbą sieciówek oraz centrów handlowych. Co roku odbywają się tutaj też ogromne targi, które zachęcają do przybycia nawet gości z zagranicy. Poznań jest też atrakcyjnym miastem ze względu na swoje położenie, znajduje się w centrum Polski i otoczone jest wieloma kompleksami wodnymi.

Oświęcim

Oświęcim Oświęcim jest miastem położonym w województwie małopolskim, pod względem mieszkańców klasyfikuje się na czwartym miejscu wśród miast Małopolski. Miejsce to posiada wiele miejsc godnych odwiedzenia, czyli liczne klasztory czy kościoły, jednak wszystkim najbardziej znany Oświęcim jest ze swojej trudnej historii. To tutaj w czasie drugiej wojny świtowej powstały dwa obozy w których więziono Polaków jak i Żydów. Oświęcim jest miejscem szczególnym dla wielu ludzi, ponieważ ma bardzo bogatą przeszłość. Historia tego miejsca sięga czasów wojny, wtedy to zaborca posyłał na teren ten do pracy wielu Polaków. Nieludzkie traktowanie, oraz złe warunki pracy sprawiały ze często wielu ludzi nie przetrwało tego ciężkiego czasu. Agresja zaborcy była tak wielka, że polscy oraz przebywający tam żydzi ginęli bez powodu. Życie ludzkie nie miało tutaj żadnej wartości, jeśli człowiek był młody i zdrowy mógł pracować kilka lat natomiast słabsi byli eksterminowani w komorach gazowych. Polacy znakomicie orientują się w tym trudnym temacie, ponieważ dotyczy on ich spuścizny narodowej, inaczej jest z sąsiednimi państwami gdzie niewiele osób zdaje sobie sprawę z okrucieństwa jakie miało miejsce w czasie wojny. Powodem jest chęć zapomnienia o tamtejszych wydarzeniach oraz wykreślenie tych faktów z kart historii. Inaczej ma to miejsce w Polsce gdzie pamięć o osobach żyjących w czasie wojny jest wciąż żywa. Kiedy czas wojny minął po obozie w Oświęcimiu pozostało wiele przedmiotów oraz rzeczy intymnych, postanowiono że zostanie w miejscu tym otwarte muzeum aby zachować pamięć o tragicznie zmarłych ludziach. Jest to swego rodzaju żywy pomnik historii, ponieważ tylko w tym miejscu możemy być tak blisko wszystkich wydarzeń historycznych i dodatkowo zobaczyć z bliska w jakich trudnych warunkach musiały egzystować osoby przebywające w obozie jenieckim. Wizyta w Oświęcimiu wywiera piorunujące wrażenie, ponieważ skłania wielu do przemyśleń oraz współczucia. Muzeum jest ogromnym terenem który liczy kilkanaście hektarowa n powierzchni tej znajduje się kilka obozów jenieckich, pozostałości po komorach gazowych oraz przedmioty użytku codziennego. Cały teren jest ogromny dlatego też można zwiedzać go przy pomocy kolejki. Co warte podkreślenia obóz wywiera silne emocje dlatego też nie każdy może się doi niego udać, dotyczy to przede wszystkim małych dzieci. Oświęcim znajduje się w niedalekiej odległości od Krakowa co za tym idzie bardzo wielu turystów odwiedzających Kraków udaje się właśnie tutaj aby złożyć hołd ofiarom holokaustu.

Warszawa

Warszawa Warszawa jest stolicą Polski i zarazem jednym z najbardziej reprezentacyjnych miast naszego kraju, można śmiało stwierdzić, że jest chlubą naszego kraju. W miejscu tym znakomicie widać podział miasta na strefę historyczną i nowoczesną,ponieważ miasto to tętni życiem i wciąż się rozwija. Będąc w tym mieście warto zwiedzanie zacząć od starych zabytków, czyli warszawskiej starówki , mieści się tutaj piękny rynek z zabytkowymi budynkami. W centralnej jego części obejrzeć możemy Kolumnę Zygmunta oraz Zamek Królewski, jest to miejsce szczególnie, właśnie tutaj ustalono konstytucję trzeciego maja. Obecnie zamek jest otwarty dla zwiedzających, czeka tutaj na nich przede wszystkim bogata przestrzeń komnat, czyli liczne dzieła takich malarzy jak Rembrandt. Będąc w Warszawie nie można pominąć też znaku tego miasta, symbolu Warszawy ,czyli syrenki warszawskiej, jej pomnik również znajduje się na starówce. Warszawa jest bardzo bogatym miastem jeśli chodzi o strefę kulturową, nie brakuje tutaj licznych muzeów czy pałacyków. Warszawiacy w tej kwestii mogą pochwalić się przede wszystkim Pałacem Nauki i Kultury, ponieważ jest to najwyższy budynek w całej Polsce. Kolejną perełką jeśli chodzi o zabytkowe pochodzenie jest Pałac w Wilanowie. Jest to jedyna taka budowla która zachowała w całości oryginalny wystrój elewacji i wnętrz pochodzących z dawnej epoki. Warszawa to naturalnie nie tylko budynki to również miejsca zielone. Znajduje się tutaj wiele terenów typowo rekreacyjnych i wypoczynkowych. Jednym z miejsc gdzie można zebrać myśli i obcować z naturą są Łazienki warszawskie. Oprócz licznych alejek i pięknych zielonych terenów w miejscu tym mieści się świątynia egipska, świątynia Diany. W łazienkach możemy zwiedzić dodatkowo Belweder, budowla została zaprojektowana w stylu klasycystycznym i przyciąga uwagę wielu zwiedzających. Najwspanialszym jednak gmachem który mieści się w tym miejscu jest pałac prezydencki, gdzie urzęduje prezydent. Co warte podkreślenia pałac należy do największych w Warszawie. Warszawiacy bardzo cenią sobie historię widać to na każdym kroku, czyli odnawiają starą architekturę, dbają o stare cmentarze ale też inwestują w przyszłość. Z biegiem lat miasto bardzo się zmodernizowało widać to szczególnie na nowych drogach, powstały nowe trasy szybkiego transportu, podziemne metra czy ogromne drapacze chmur. Właśnie taki widok uderza nas kiedy dostajemy się do drugiej części miasta , tak zwanej nowej Warszawy. Kwitnie tutaj nie tylko życie studenckie ale cała infrastruktura miasta.

Jak znaleźć nocleg w Polskich miastach?

Jak znaleźć nocleg w Polskich miastach? Znalezienie noclegu w największych polskich miastach czy też ośrodkach turystycznych nie jest problemem. Jeśli jednak podróżowanie po Polsce jest naszą pasją i zależy nam na tym, by nie ograniczać się jedynie do najpopularniejszych, najbardziej znanych miejsc, zdecydowanie powinniśmy zainteresować się również możliwością znalezienia dla siebie wolnego pokoju również w mniej znanych miastach i miejscowościach. Warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, że w wielu regionach polski prowadzenie hotelu czy zajazdu jest po prostu nieopłacalne. Na szczęście w dzisiejszych czasach informacje na temat dogodności dla turystów możemy znaleźć w Internecie. Z tego też względu planując podróż powinniśmy dokładnie zaplanować w jakich miejscach i jak długo będziemy chcieli zostać. Wcześniejsze zarezerwowanie pokoi może okazać się bardzo rozsądne, zwłaszcza jeśli dane miasto ma jedynie jeden czy dwa punkty noclegowe. Jeśli obawiamy się tego, że nie uda nam się znaleźć miejsca do spania w wybranym przez nas miejscu, zawsze możemy zabrać ze sobą namiot. Kto wie, być może taki sposób podróżowania przypadnie nam do gustu, w końcu- przynajmniej teoretycznie- namiot można rozbić niemalże wszędzie. W praktyce jednak jest to niezgodne z prawem, poza tym rozbijając obóz w nieznanej okolicy narażamy się na niechciane ataki. Dobrym pomysłem może okazać się również podróżowanie z miejsca na miejsce nocnymi pociągami, chociaż nie są najwygodniejszym miejscem do spania, przynajmniej będzie nam w nich ciepło i sucho.